احسان رضایی

یک توسعه دهنده، شاید هم نه.

کتاب الگوهای طراحی به بیان ساده(design patterns/دیزاین پترن)

در مهندسی نرم افزار، design patterns(الگوهای طراحی) راه حل‌های قابل استفاده برای مشکلاتی هستند که معمولاً در طراحی نرم‌افزار اتفاق می افتند.

طرح های از پیش ساخته شده‌ای که می‌توانید برای حل مشکلات آن‌ها را سفارشی کنید. شما نمی‌توانید یک الگو را با جستجو در stackoverflow پیدا و در برنامه خود کپی کنید. الگو ها یک قطعه کد خاص نیستند، مفاهیم کلی برای حل مشکلات خاص هستند. شما باید با درک این مفاهیم آن‌ها را در برنامه خود پیاده‌سازی کنید.شبکه اجتماعی کتاب در گردش

در دست نوشته ها , / تاریخ ارسال 1398/07/04 - 00:45 / 3 نظر / 137 بازدید / آخرین ویرایش 1399/03/17 - 00:15

عادت دارم وقتی شروع به یادگیری زبان برنامه نویسی یا فریمورک جدید میکنم یک پروژه هم باهاش به اجرا در میارم(تازگیا اوپن سورس). با فریمورک جدید(که اصلا براتون مهم نباشه چی هست!) به نظرم رسید موضوع کتاب در گردش یا Book Crossing رو انجام بدم. حالا کامل و یا بخشی ازش پیاده بشه و داستان از این قراره که کاربران این شبکه میتونن کتاب هایی که مطالعه کردنُ به اشتراک بذارن. اگر رایگان بود همراه با قابلیت مشاهده/مطالعه و اگر غیر رایگان، لینک خرید و سپس مشاهده.

این بعد مجازی شبکه. در دنیای واقعی هم میتونن کتاب هایی که دیگه تمایلی به خوندنش ندارنُ به دست هم برسونن.

مسیر طی شده کتاب ها میتونه برای اعضای شبکه جالب باشه.

امکان رزرو کتاب در دنیای واقعی هم قابلیتی هست که میشه به این شبکه اضافه کرد تا نفر بعدی بتونه کتاب مورد علاقه اش رو از مالک فعلی کتاب درخواست کنه.

البته احتمال وجود برنامه مشابه این طرح وجود داره. این رو هم باید در نظر بگیریم.

و مهمتر از همه، خوشحال میشم نظرتون در مورد این موضوع رو بخونم :)

تکمیلی.

میتونید روند توسعه این پروژه رو داخل github ببینید.

https://github.com/rezaei121/bookcrossing

bookcrossing

پیشنهاد

ارسال نظر

محمد در تاریخ 1398/07/04 - 00:47 نوشته
یه مشکل توی دنیای واقعی میتونه اتفاق بیوفته و اون سرقت کتاب هست. یعنی چند نفری بیان و کتاب های گرون قیمت رو بردارن ببرن!
محدثه در تاریخ 1398/07/04 - 09:33 نوشته
یه طرح اشتراک کتاب هست تو چهارراه ولیعصر منتها به صورت دستی جا به جا می‌شه؛ تا به حال برنامه‌ای ندیدم برای این کار. ولی در کل اون ایده‌ی دیدن مسیری که کتاب طی کرده جذابه و فکر کنم استقبال خوبی بین کتاب‌خون‌ها داشته باشه.
محمد جعفری در تاریخ 1398/07/04 - 09:43 نوشته
ایده جالبی هست، حتما تجربیات تون را در این زمینه به اشتراک بگذارید