احسان رضایی

یک توسعه دهنده، شاید هم نه.

کتاب الگوهای طراحی به بیان ساده(design patterns/دیزاین پترن)

در مهندسی نرم افزار، design patterns(الگوهای طراحی) راه حل‌های قابل استفاده برای مشکلاتی هستند که معمولاً در طراحی نرم‌افزار اتفاق می افتند.

طرح های از پیش ساخته شده‌ای که می‌توانید برای حل مشکلات آن‌ها را سفارشی کنید. شما نمی‌توانید یک الگو را با جستجو در stackoverflow پیدا و در برنامه خود کپی کنید. الگو ها یک قطعه کد خاص نیستند، مفاهیم کلی برای حل مشکلات خاص هستند. شما باید با درک این مفاهیم آن‌ها را در برنامه خود پیاده‌سازی کنید.تشخیص و دسته بندی آگهی ها در جاب ترند

در دست نوشته ها , / تاریخ ارسال 1398/12/07 - 13:13 / 0 نظر / 110 بازدید / آخرین ویرایش 1399/10/10 - 05:04

تصمیم گرفتم خیلی کوتاه در مورد تشخیص و دسته بندی آگهی های داخل جاب ترند توضیح بدم و بگم چرا اسم این فرآیند ها رو هوشمند گذاشتم و با تکه تکه کردن رشته ها(متن آگهی) یا جستجوی عبارت های خاص کار نمیکنه.
من از واژه برچسب استفاده میکنم. برچسب هر چیزی میتونه باشه. یک شغل، حرفه، نوع قرارداد و...
قبلا هم داخل توییتر چندبار گفتم فرآیند برچسب زنی رو دستی انجام نمیدم و با استفاده از کتابخانه های nlp این موضوع صورت میگیره. اگر بنا بود تا این حد جاب ترند دستی کار کنه یا باید چند نفر رو استخدام میکردم که بودجه اش رو نداشتم یا تک نفری چند سال آینده یک ابزار ضعیف رو ارائه میدادم و منتشر میکردم.

اخیرا قسمت جدیدی رو به جاب ترند اضافه کردم تحت عنوان گزارش آمار رشته های مهندسی. اگر میخواستم اسم یک رشته رو جستجو کنم و بر اساس اون آمار بدم صد در صد گزارش درستی نبود. بعد از بررسی آگهی ها متوجه شدم اغلب عنوان رشته یا گرایش مورد نظرشون رو داخل آگهی استخدام نمیارن بلکه به ذکر مهارت های مورد نیازشون بسنده میکنن.
مساله پیچیده شد. باید از روی مهارت ها به رشته و گرایش میرسیدم اما چطور؟

انجام این کار به صورت دستی امکان پذیر نیست.

تمام ابزارهایی که داخل جاب ترند منتشر شده و اونهایی که در آینده منتشر میکنم قبل از هر چیزی ابزار های کمک کننده برای پاکسازی برچسب ها بودن و هستن. گرااف روابط ابزاری هست که نمونه اون رو اوایل کار منتشر کردم. راه حل مساله هم همینه. من با استفاده از گراف روابط تشخیص میدم چه مهارت هایی برای کدوم رشته و گرایش هست. البته این نکته هم باید در نظر گرفته بشه فرآیند استفاده از گراف روابط با اون چیزی که به صورت عمومی منتشر شده متفاوت هست اما پایه و مبنای مشترکی داره. توی فرآیند داخلی برای رشته ها و گرایش ها روابط با آیتم های زیادی مقایسه میشه تا به خروجی تمیز و درستی برسه.

 

پیشنهاد

ارسال نظر