احسان رضایی

یک توسعه دهنده، شاید هم نه.

کتاب الگوهای طراحی به بیان ساده(design patterns/دیزاین پترن)

در مهندسی نرم افزار، design patterns(الگوهای طراحی) راه حل‌های قابل استفاده برای مشکلاتی هستند که معمولاً در طراحی نرم‌افزار اتفاق می افتند.

طرح های از پیش ساخته شده‌ای که می‌توانید برای حل مشکلات آن‌ها را سفارشی کنید. شما نمی‌توانید یک الگو را با جستجو در stackoverflow پیدا و در برنامه خود کپی کنید. الگو ها یک قطعه کد خاص نیستند، مفاهیم کلی برای حل مشکلات خاص هستند. شما باید با درک این مفاهیم آن‌ها را در برنامه خود پیاده‌سازی کنید.بررسی بیشتر ایمیل دعوت به همکاری

در دست نوشته ها , / تاریخ ارسال 1399/07/17 - 18:28 / 0 نظر / 43 بازدید / آخرین ویرایش 1399/07/29 - 23:27

روش تعامل و گفتگو با دیگران صرفا کلامی و به وسیله ی زبان نیست. بدن هم صحبت میکنه، نوشته های شما هم همینطور. جالب اینکه ممکنه با زبان شما که عموما روی اون فکوس میشه سینک نباشه. به علاوه میتونیم با کنار هم گذاشتن نشانه های مختلف نتایج جالبی رو به دست بیاریم. برای نمونه تصمیم گرفتم یک ایمیل دعوت به همکاری رو دوباره همراه با شما بررسی کنم تا ببینیم پشت این متن چه نکاتی وجود داره. پس لطفا یک بار این ایمیل رو بخونید:

این ایمیل رو انتخاب کردم چون از طرف CTO شرکت برای من ارسال شده بود نه منابع انسانی. اولین نشانه ای که در این ایمیل هست ادب و احترام فرد نسبت به شماست. اخلاق حرفه ای خوبی داره و کارکردن باهاش لذت بخش خواهد بود(از مهارت فنی صحبت نمیکنم).

خب، توی خط اول خودش رو معرفی کرده و گفته CTO در شرکت فلان و فلان هستم. شرکت اولی براش مهمتر بوده و احتمالا شما بیشتر اونجا کار میکنید. ممکنه در شرکت اول سهام داشته باشه. در هر صورت اولویت بیشتری نسبت به دومی براش داره.
جایی که شما رو پیدا کرده خیلی مهمه. سعی کنید در اونجا بیشتر سرمایه گذاری کنید.
توی قسمت هایلایت مواردی رو ذکر کرده که نه براش شما، بلکه برای خودش مهم بوده. حقوق، تسلط به زبان و زمینه فعالیت. این مورد(شماره 3) یه مقدار حرف داره. چطور شرکت اول براش مهم بوده اما در این قسمت توضیحی در مورد شرکت دوم داده؟
شرکت اول با وجود اینکه براش اهمیت داره اما نوپاست، پروژه های بزرگی توش انجام نشده یا دومی کارهای قابل ارائه تری داره.
اینکه CTO ایمیل داده نشون میده جمع کوچک و صمیمی دارن.

حالا میرسیم به آخرین پیشنهاد شغلی داخل ایران که دیروز دریافت کردم

منم کیک و نوشابه میخوام :)
شبتون خوش.

پیشنهاد

ارسال نظر