احسان رضایی

یک توسعه دهنده

کتاب الگوهای طراحی به بیان ساده(design patterns/دیزاین پترن)

در مهندسی نرم افزار، design patterns(الگوهای طراحی) راه حل‌های قابل استفاده برای مشکلاتی هستند که معمولاً در طراحی نرم‌افزار اتفاق می افتند.

طرح های از پیش ساخته شده‌ای که می‌توانید برای حل مشکلات آن‌ها را سفارشی کنید. شما نمی‌توانید یک الگو را با جستجو در stackoverflow پیدا و در برنامه خود کپی کنید. الگو ها یک قطعه کد خاص نیستند، مفاهیم کلی برای حل مشکلات خاص هستند. شما باید با درک این مفاهیم آن‌ها را در برنامه خود پیاده‌سازی کنید.درس های yii2 شماره 2: نصب yii framework 2 در ویندوز و لینوکس

در yii2 , / تاریخ ارسال 1395/07/30 - 17:55 / 1 نظر / 2787 بازدید / آخرین ویرایش 1400/06/30 - 07:04

1) به صفحه دانلود yii2 برید و با توجه به نیازتون قالب advanced یا basic رو دانلود کنید. (تفاوت قالب advanced و basic در yii framework 2)

2) فایل دانلود شده رو در هاست خود آپلود و از حالت فشرده خارج کنید.

3) وارد پوشه framework بشین و

در ویندوز: 

نرم افزار cmd رو اجرا کنید، init رو تاپیپ و بعدش enter بزنید.

در لینوکس: 

terminal رو اجرا کنید، php init رو تایپ و بعدش enter بزنید.

4) از شما پرسیده میشه که مقداردهی اولیه framework در چه محیطی باشد؟ عدد 0 معادل توسعه و 1 یعنی تجاری. از اونجایی که هدف ما پیاده سازی/توسعه یک نرم افزار جدید هست نه انتشار نهایی آن عدد 0 را تایپ و enter میزنیم. برای اطمینان از انتخاب شما و اینکه اشتباه نکرده باشید باز هم سوالی پرسیده میشود که به عنوان پاسخ yes را تایپ کنید.

 5) اگر همه چیز درست انجام شده باشه باید صفحه خوش آمد گویی yii رو ببینید.

پیشنهاد

ارسال نظر

ملودی در تاریخ 1397/01/19 - 08:39 نوشته
با سلام من طبق آموزش نصب کردم پیام Congratulations! رو مشاهده کردم ولی هیچ استایلی اعمال نشده و انگار فایل های css نصب نشده ممکن راهنمایی بفرمایید
پاسخ احسان:

سلام، ویندوز یا لینوکس؟ اگر امکانش هست یه عکس از صفحه برام بفرستین. یا اینکه میتونید سوالتون رو در https://forum.iranphp.org/index.php بذارید اونجا پاسخ بدم. اینطور راحت تره چون هم امکان پیوست فایل و هم ویرایشگر کد داریم. ممنون.